Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Intelektuālā pēcpusdiena izglītības programmu īstenošanas vietā ”Ludza”

 

Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. To atzīmēsim piecus gadus (2017. – 2021.) vairāk nekā 800 dažādās norisēs visā Latvijā un 70 pasaules valstīs.
17. janvārī IPĪV “Ludza” izglītojamajiem bija iespēja noklausīties Daugavpils Būvniecības tehnikuma skolotājas N. Leončukas un bibliotekāres J. Sokolovas sagatavoto lekciju-prezentāciju “Latvijas ģerboņa stāsts”, kura tika veltīta valsts simtgadei.
Valsts simbolos ir ietverta valsts identitāte – izcelsme, vēsture, iekārta un valsts filozofija. Valsts simbolus lieto ne tikai pati valsts, bet noteiktās situācijās arī tās iedzīvotāji, tādēļ ir svarīga to izpratne un aizsardzība.
Pēc tam klātesošie labprāt arī piedalījās intelektuālajā spēlē “Kas?Kur?Kad? Latvijai 100”. Visas trīs komandas – gan “Tējkannas”, gan “Klusiņie”, gan “Teh-Teh” – startēja veiksmīgi. Sīvā cīņā, ar intrigu līdz pēdējam spēles gongam, tika noskaidrota gaišāko galvu komanda. Uzvarētāju laurus plūca komanda “Tējkannas”.
Viena no spēles organizatorēm Nataļja Leončuka, norāda: "Lai uzvarētu spēlē, tās dalībniekiem bija jāzina interesanti fakti gan par Latvijas vēsturi, gan dabu, vēsturi, ģeogrāfiju un daudz ko citu."
Neviens neaizgāja mājās neapmierināts – veicināšanas balvas saņēma visi spēles dalībnieki.
                                                                                                               

Sagatavoja Anastasija Bartulāne

       

« atpakaļ