Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Kā mēs svinējām Latvijas 100

20.11.2018
 

Maza mana tēvuzeme
Divu roku platumā.
Mīļa mana tēvuzeme
Divu roku siltumā.
Dziļa mana tēvuzeme
Visa mūža garumā.
(K. Skujenieks)

18. novembrī ikvienā pilsētā, ciematā un mājā ik gadu tiek svinēta Latvijas dzimšanas diena. 2018. gada 15. novembrī notika Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV ”Ludza” un Ludzas novada vakara vidusskolas kopīgi organizēts valsts jubilejai veltīts pasākums.Vēl aizvien patriotisku jūtu un pozitīvu iespaidu pārņemti pēc Lāpu gājiena 11. novembrī, darbinieki un izglītojamie pulcējās skolas zālē.
Klātesošiem bija iespēja dzirdēt dzejas rindās tērptus laba vēlējumus tēvzemei, klausīties Guntara Rača sarakstītās dziesmas mazā ciemiņa -  Viktorijas izpildījumā, skatīties ļoti sirsnīgu prezentāciju par Latvijas vērtībām, vēsturi un skolēnu domām par mūsu valsti.
Ikviens bija aicināts pārbaudīt,  atsvaidzināt vai bagātināt savas zināšanas, griežot viktorīnas ratu, atbildot uz āķīgiem jautājumiem par mūsu dzimteni, pretī saņemot Latvijā ražotu saldumu.
Visiem zināms, ka latvieši ir dziedoša un dejojoša tauta. Tie, kam Latvijas tautas dejas un tradicionālais tautastērps ir svešas lietas, varēja vērot un pamēģināt apģērbt tautu meitu – krekli, kurpes, pārpieri, lakati un saktas  - tas nemaz nav tik viegli kā šķiet!
Mūsdienās, kad cilvēkiem ir tik daudz grūtību, ko pārvarēt, ir ļoti svarīgi prast atrast kaut ko gaišu, pacilājošu, sirdi un dvēseli sildošu. Tāpēc visi kopā teicām dzimtenei PALDIES, rakstījām pateicības vārdus.
Noslēgumā tika sveikts skatītāju izvēlēts labākā novēlējuma Latvijai autors - 
Elgas Drulles grāmatu “Latvija dejo” saņēma Ludzas novada vakara vidusskolas lietvede Ginta Rancāne.Sākotnēji plānots tik oficiāls pasākums pārtapa par sirsnīgā gaisotnē aizvadītām dzimšanas dienas svinībām ģimenes lokā!

Sagatavoja: Anastasija Bartulāne

         

« atpakaļ