Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Kā mēs nedēļu krāsojām..

14.02.2020

No 10. līdz 14. februārim IPĪV “Ludza” bija pasludināta par krāsu nedēļu - katru dienu varēja vērot grupu un pedagogu radošuma un oriģinalitātes izpausmes, izvēloties un kombinējot norunāto krāsu drānas, aksesuārus, pat kancelejas preces.

Paralēli tērpšanās priekam, iepazinām tuvāk krāsu ietekmi uz cilvēku.

Jums bija zināms, ka dzeltenā krāsa tiek asociēta ne tikai ar prieku, pacilātību, bet simbolizē arī  viltību, gļēvulību, neuzticību? Tomēr biežāk gan  par dzelteno runā kā par saules, siltuma, optimisma un enerģijas krāsu. Tā tiek dēveta arī par intelekta krāsu,tā stimulē mūsu nervu sistēmu, aktivizē atmiņu. Tiek lēsts, ka skolēni, kas mācās dzeltenā telpā, gūst labākus rezultātus eksāmenos. Dzeltenais palīdz koncentrēt spēku un uzmanību mērķa sasniegšanai. Tāpat dzeltenā mudina uz komunikāciju, tāpēc tā ir ieteicama cilvēkiem, kam grūti uzsākt sarunu, izteikties vai dibināt sakarus.

Zilā simbolizē sadarbību, saprāta spēku, lojalitāti, arī vīrišķību. Interesanti, ka zilā ir mīļākā krāsa vairāk nekā pusei pasaules iedzīvotāju. Iespējams, tas ir izskaidrojams ar to, ka zilo uztver kā uzticamības, pastāvības un apņēmības simbolu, bet varbūtto izvēlas tapēc, ka zils ir debesu un jūras tonis. Zilais veicina miera sajūtu, taču pārlieku lielā apjomā izmantoti zilie toņi var radīt priekšstatu par aukstumu un vienaldzību. Pastāv uzskats, ka zilais palēnina vielmaiņu un nomāc apetīti, tas nepiepūlē acis un atvieglo to koncentrēšanos.

Oranžo krāsu  mēdz asociēt ar sauli, ražas novākšanu. Tā simbolizē dzīvību, saprātu. Reti kuram zināms, ka oranžais (gluži kā sarkanais) var simbolizēt agresivitāti, tāpat to mēdz saukt arī par seksualitātes krāsu. Šī krāsa palīdz uzlabot garastāvokli, mudina aktīvi, radoši darboties.

Zaļš.  Otra populārākā krāsa cilvēku starpā. To uztver kā ekoloģijas un miera, atdzimšanas, atjaunošanās, jaunības un izaugsmes  simbolu. Zaļš pazemina asinsspiedienu, nomierina nervu sistēmu, stimulē prāta darbību, veicina radošumu un nomāc apetīti, uzlabo redzi. Zaļā krāsa veicina komunikāciju, labāku savstarpējo izpratni un saprašanos, vedina uz draudzīgām un konstruktīvām sarunām, kliedē negatīvās emocijas.

Sarkanā krāsa ir vispersoniskākā no visām. Tā simbolizē kaislību, dusmas, seksualitāti, arī briesmas, tā uzbudina un paātrina. Sarkans visvairāk kairina redzi. Sarkans stimulē vielmaiņu, paātrina elpošanu, svīšanu, apetīti un paaugstina asinsspiedienu.

Neattiecieties vieglprātīgi pret krāsu izvēli, jo tā var būt ne tikai jūsu sabiedrotais dvēseles komforta radīšanā, bet arī dakteris un radoša mūza.

Tā kā piektdiena šogad bija sirsniņsvētku laiks, īpaši Valentīna dienai par godu interešu izglītības pulciņa dalībnieki izveidoja arī fotostūrīti, kurā katrs varēja radīt bildes, kurās virmo mīlestība un skaistums!

Šī nedēļa kļuva par lielisku iespēju saliedēt mācību grupas savā starpā, kā arī iepazīties ar krāsu ietekmi uz cilvēka veselību un uzvedību. Paldies katram, kurš ņēma dalību aktivitātēs!

 

Sagatavoja IPĪV “Ludza” vadītāja

Anastasija Bartulāne

   

  « atpakaļ