Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Iepazīstam Rīgas vēsturisko arhitektūru un mākslu

10.12.2019
  2019. gada 10. decembrī projekta “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Ludza” topošo apdares darbu tehniķu grupas jaunieši apmeklēja Rīgas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kā arī Jūgendstila muzeju.

Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt izglītojamos ar Latvijas jūgendstila arhitektūras pērlēm  un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pastāvīgas ekspozīcijas mākslas darbiem, lai labāk izprastu dažādu laika periodu stilu īpatnības un pamatiezīmes.

Jūgendstila muzejā jaunieši iepazinās ar autentisku jūgendstila dzīvokļa interjeru. Dzīvokļa interjers pilnībā atklāj jūgendstila būtību – no telpu plānojuma, oriģinālajiem sienu krāsojumiem un griestu gleznojumiem līdz telpu iekārtojumam. Apskatīja rīdzinieku mēbeles, traukus, mākslas darbus, pulksteņus, apģērbus, izšuvumus un citus 20.gs.sākuma priekšmetus.  

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā izglītojamie ekspozīcijā iepazinās ar dažādus porcelāna traukiem, audekliem, gobelēniem, mēbelēm, rotaslietām. Iepazinās ar pazīstamākajiem dažādu jomu mākslinieku darbiem. Īpaši piesaistīja krāšņie, krāsainie porcelāna trauki gan no Kuzņecova fabrikas, gan "Burtnieka" un J.K. Jesena porcelāna fabrikas. Ekspozīcijā aplūkoja  gan jūgendstila, gan art deko priekšmetus, kā arī 3.stāva ekspozīciju no 1970. gada līdz pat mūsdienām.

Liels paldies gribam pateikt muzeja darbiniekiem Ingunai Lipšānei un Rūtai Rinkai par   labi organizētu mācības ekskursiju.


Fotogalerija
 

Informāciju sagatavoja: Pieaugušo izglītības centra vadītāja Jeļena Fedosejeva sadarbībā ar skolotāju Adriju Potašu.

« atpakaļ