Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Par veselību runājot..

01.11.2019

Mācību nedēļas “Veselība, veselīgs dzīvesveids” ietvaros mūsu IPĪV viesojās  Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais inspektors, majors Andris Petrovskis.

Andris ir sabiedriski aktīvs cilvēks, daudz laika pavada pie dabas medījot, zvejojot, kopjot bišu dravu, daudz arī sporto un pievērš  lielu uzmanību veselīgam dzīvesveidam. Ar lielu interesi un aizrautību klausījāmies viņa stāstījumā par brīvā laika pavadīšanas iespējām, veselīgu dzīvesveidu un iespēju pievērsties savas veselības uzlabošanai jebkurā vecumā. Taču galvenā sarunas tēma bija saistīta ar daudz nopietnākām lietām...

A.Petrovska ikdienas darba specifika saistīta ar narkotisko vielu izplatītāju apkarošanu, tāpēc  šajā tikšanās reizē  vecākais inspektors zināja daudz stāstīt par atkarību izraisošām vielām, to nelikumīgu lietošanu, par vielu negatīvo ietekmi uz cilvēka organismu, likumiem, kuri vērsti pret šo vielu izplatīšanu, par problēmas asumu mūsu pilsētā, Ludzā.

Nelikumīga narkotiku lietošana ir problēma, tā rada nopietnus draudus veselībai. Kā liecina dati, narkotisko vielu lietošanas izplatība jauniešu vidū ir divas reizes augstāka par to izplatību iedzīvotāju vidū. Tas ļoti  satrauc sabiedrību, tāpēc ikviens tika rosināts ziņot valsts policijai par jebkuru aizdomīgu rīcību, kas saistīta ar narkotiskām vielām un to izplatīšanu.

Audzēkņi labprāt iesaistījās sarunā, diskutēja, uzdeva jautājumus, uz kuriem vecākais inspektors atbildēja, izmantojot savu dzīves pieredzi un praksi.

Lai spilgtāk iezīmēt atmiņā runāto, izglītojamajiem tika dota iespēja vērot eksperimentu un analizēt, kā alkohols ietekmē grūtnieci un viņas mazuli.

Jaunieši atzina, ka tikšanās bija interesanta un lietderīga, daudzi tiešām aizdomājās par alkohola, smēķēšanas u.c. negatīvo paradumu ietekmi uz veselību, veidiem, kā no tā visa pasargāt mūsu bērnus.

 

Sagatavoja:

Olita Baklāne

Anastasija Bartulāne


   

« atpakaļ