Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Patriotisma mēnesis mūsmājās

19.11.2019

Pirmais, kas parasti ienāk prātā, dzirdot vārdu “novembris”, ir valsts svētku mēnesis. Divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lācplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena − to padara īpašu. Novembris ir patriotisma mēnesis, kad varam pielikt sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba,  dziedāt latviešu tautasdziesmas,  lepoties ar savas valsts vēsturi,  izjust kopā būšanas burvību.

Arī mūsu skolā novembris ir svētku mēnesis, kurā par godu Lāčplēša dienai un Latvijas dzimšanas dienas svētkiem norisinājās dažādi patriotiski pasākumi. Kā pirmais notika skolas un klases telpu  rotāšana sarkanbaltsarkanās krāsās, kuras atviz valsts karogā, svecēs, lentītēs un latviskās zīmēs.

Apliecinot savu cieņu un mīlestību pret dzimteni, jaunieši radošās darbnīcas ietvaros pagatavoja svētku rotu – piespraudi, kuru ar lepnumu turpina nēsāt ne tikai svētku dienās, bet visu mēnesi.

Skolā ikviens cenšas ieturēt lietišķo ģērbšanās stilu, kurā dominē sarkanbaltsarkanais.

11. novembri atzīmējām ar lāpu gājienu, kas sākās no Ludzas pilsētas ģimnāzijas un pa pilsētas ielām svinīgi virzījās uz laukumu pie Ludzas novada pašvaldības ēkas. Gājienā ikviens – mazs un liels – droši nesa lāpu vai degošu svecīti,veidojot Gaismas ceļu, kas simbolizē varoņu mūžību un piemiņu. Gājienā vienojās dažādāko vecumu, reliģiju, tautību un profesiju cilvēki, jo tikai kopā mēs varam darīt Latviju stipru.

Arī mēs, DBT IPĪV “Ludza” skolotāji un audzēkņi,  kopā ar savām ģimenēm, piedalījāmies svinīgajā pasākumā, tā apliecinot savu mīlestību Latvijai. Visi kopā bijām vienoti, sakot paldies mūsu senčiem, kuri cīnījās par Latvijas brīvību. Pedagogi atzina, ka,tieši dalība šādos pasākumos ir laba iespēja audzēkņos iedegt patriotisma dzirksti, mācīt, ka sava valsts ir jāmīl,  jāciena un visiem kopā jāsvin valsts svētki.

Pēc gājiena devāmies uz Ludzas Tautas namu, kur notika svinīgs koncerts “Viss, kas Latviju padara par Latviju.”

14.novembrī apmeklējām Ludzas novadpētniecības muzeju, kur varējām iepazīties ar bagāto Ludzas pilsētas vēsturi un,  raugoties fotogrāfijās, veikt virtuālo pastaigu pa mūsu pilsētas ielām.

Nolēmām, ka pasākumu ciklu, veltītu Latvijai, noslēgsim 18.novembrī, vienojoties kopīgā lūgšanā “Dievs, svētī Latviju!”  Ludzas TN.

 

DBT IPĪV “Ludza”

L-01 audzinātāja Olita Baklāne


Fotogalerija

« atpakaļ