Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Ludza \ Jaunumi

Meteņi IPĪV “Ludza”

05.03.2019
 

Marts – pirmais pavasara mēnesis. Saules stari kļūst aizvien siltāki, plānākas top sniega kupenas ielu malās, garākas lāstekas pie ēku jumtiem un aizvien apaļīgākas peļķes zemes virsū. Bet pēc skata nejaukie dubļi un slapjums netraucēja IPĪV “Ludza” saimei 5. marta pēcpusdienā skolas pagalmā svinēt Meteņus!

Jau laicīgi pasākumu plānojot, tika darinātas pavasara sagaidīšanas svētkiem atbilstošas maskas un tērpi, drukāti tautas dziesmu vārdi, darināta salmu lelle – Ziema.

Vairāku stundu garumā IPĪV “Ludza” izglītojamie, darbinieki un draugi no Ludzas novada vakara vidusskolas leca dejās, ņema dalību tautas rotaļās un dažādās aktivitātēs, minēja mīklas, ar prieku pildīja latviešu ticējumu nosacījumus – meta sēkliņas ugunī, vēlot labu līdzcilvēkiem, skārās vilktam bluķim, atdodot tam sliktas domas un darbus, dedzināja salmu lelli,atvadoties no ziemas.           

Pasākums bija lieliska iespēja atsaukt atmiņā sen aizmirstās vai varbūt iepazīt vēl nezināmās latvju tradīcijas. Paldies grupu L-023C/ESF un L-05 audzinātājam Arnim Poikānam par izrādīto iniciatīvu, pasākuma organizēšanu! Īpašs paldies ciemiņam  - folkloras kopu vadītājai Ilonai Poikānei par muzikālo pavadījumu un jestrām rotaļām! Sirsnīgs paldies katram, kurš atrada laiku un vēlēšanos piedalīties pasākumā, kopīgi radot svētku sajūtu  - katrs atsevišķi un visi kopā jūs esat forši!

Fotogalerija 

Sagatavoja IPĪV “Ludza” vadītāja Anastasija Bartulāne

« atpakaļ