Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Karjeras nedēļa IPĪV “DAGDA”

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notika Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. 
Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicināja devīze: “Tavs karjeras skrejceļš!”.
9. oktobrī  DBT IPĪV “Dagda” aicināja skolēnus apmeklēt mācību iestādi ar mērķi iepazīstināt ar to, kā top profesionāļi un kā notiek mācību process Būvniecības, Ēdināšanas, Autotransporta jomā.  Apmeklēt tehnikumu pieteicās bērnudārza audzēkņi- trīs grupas. Bērni tika iepazīstināti ar tehnikuma ikdienu. Apskatīja mācību telpas, tehnikuma pedagogi bija sagatavojuši bērniem “mācību stundas”. Skolotāja A. Bluka  stāstīja par darba drošību Būvniecības jomā, skolotājs V.Ivanovs iepazīstināja bērnus ar to, kā top maketi, tos bērni varēja apskatīt. Skolotāja  L.Gabrāne pastāstīja bērniem, kā  klāt galdus, iepazīstināja ar dažādiem galda piederumiem, parādīja audzēkņu darbus. Stāstīja un parādīja, kā mājas apstākļos var ar cukuru nodekorēt glāzes. Bērniem bija iespēja to izmēģināt. Skolotājs V.Bogrecs stāstīja un parādīja bērniem, kā mūrēt krāsni un kā no palikušiem flīžu gabaliem var izveidot gleznu - mozaīku.
DBT IPĪV “Dagda” šī pasākuma ietvaros 11. oktobrī  audzēkņiem tika organizētas  tikšanās ar Dagdas novada Sabiedrisko attiecību speciālisti Silviju Rapšu. Viņa pēc izglītības ir vides dizainere un vairākus gadus ir nostrādājusi savā profesijā, piedaloties ar saviem dizaina darbiem vairākos Dagdas novada realizētājos projektos. Par šo pieredzi viņa stāstīja  audzēkņiem. Tika stāstīts, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešamas, lai pēc iespējas veiksmīgāk sāktu strādāt šajā profesijā.  S. Rapša rādīja savus darbus, stāstīja par to, kāda datorprogramma tika izmantota, izstrādājot projektus, kā arī dalījās  pieredzē, kā  strādāt ar privātiem pasūtījumiem un kā meklēt klientus.

 

Sagatavoja T.Rukmane 

« atpakaļ