Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Meteņi - “Cepu lielu, cepu mazu pankūciņu”

  Meteņi ir vieni no latviešu Saulgriežu starpsvētkiem. Meteņdienā 11.februārī noslēdzās ziema, un Pelnu dienā (šogad tā bija 14. februārī) sākās pavasaris un jauns gads. Agrāk latviski ar vārdu «meti» apzīmēja laika griežus. Citviet Meteņus dēvē arī par Laimes dienu. Krievu tautā šos svētkus dēvē par “masļeņicu”.  Eiropas un Amerikas tautās šie svētki tiek dēvēti par “trekno otrdienu” vai “pankūku dienu”.
13. februārī Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV Dagda notika pankūku cepšanas konkurss “Cepu lielu, cepu mazu pankūciņu”.
Interesi izrādīja visas ēdināšanas pakalpojumu grupas. Kam, ja ne viņiem ir labi zināmi visi triki un padomi kā pagatavot patiesi gardas pankūkas. Veidi un paņēmieni pankūku cepšanā bija ļoti daudzveidīgi. Plānās pankūkas, biezās, miltu, kartupeļu cietes, plānās kartupeļu, ar biezpiena un siera piedevām, dažādu tautu pankūkas.
D-ES-17 grupas meitenes savu prasmi rādīja cepot lielās plānās kartupeļu pankūkas, biezpiena plāceņus un pankūkas. D-ES-16 grupas meitenes  cepa lielās planās kartupeļu pankūkas, kartupeļu cietes pankūkas, siera pankūkas, plaucētas mīklas pankūkas. D-ES-15 grupas puiši un meitene šoreiz konkursā piedalījās ar dažādu tautu pankūkām. Rezultāti tika apkopoti pēc pankūku pasniegšanas un degustācijas.
Lai visiem veicas izvēlētās profesijas apguvē!

Fotogalerija

Rakstu sagatavoja skolotāja Inese Līvmane

« atpakaļ