Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Konkurss “Mans zelts ir mana tauta”

  Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda” 7.februārī notika publiskās runas konkurss “Mans zelts ir mana tauta” / R.Blaumanis/.

1.-3.kursu audzēkņi pēc brīvprātības principa veidoja savu publisko runu, ar kuru tad arī piedalījas konkursā. Šogad dalībai konkursā pieteicās neliels skaits audzēkņu. Konkursa ievadā varēja noskatīties videofilmu “Tālavas taurētājs”.
Jāatzīst, ka šīs publiskās runas aizskāra vissmalkākās dvēseles stīgas, jo ikviena runātāja teica vislabākos vārdus par savu dzimteni, cilvēkiem, dabas skaistumu. Izskanēja arī tik aktuālais jautājums par to, kā jūtas mūsējie svešās zemēs un ka ne visu var mērīt tikai naudas vienībās.
Konkursa dalībnieku uzstāšanās laikā klātesošajiem ne tikai vajadzēja klausīties un vērot publiskās runas izpildījumu,  bet arī atzīmēt sev tuvākās rindas, kā arī ierakstīt, viņuprāt, veiksmīgākā un pārliecinošākā oratora vārdu.
Īpašu rezonansi ieguva arī grupas D-AD-15 audzēknes Jeļenas Fedosejevas piedāvājums- noskatīties grupas “Prāta vētra” dziesmas  “Tu izvēlējies palikt” videoklipu.
Konkursa žūrija , izvērtējot audzēkņu sniegumu, 1. vietu piešķīra D-ES-17 grupas audzēknei Līgai Medveckai, 2.vietu - D-ES-17 grupas audzēknei Lindai Margevičai, 3.vietu – D-AD-15 grupas audzēknei Jeļenai Fedosejevai.
Klausoties audzēkņu pārliecinošos stāstījumus un Latvijas simtgadi gaidot,  katrs iededza savā sirdī mīlestības pilnu liesmiņu par savu dzimteni.


Rakstu sagatavoja skolotāja Ārija Šumeiko

« atpakaļ