Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Latviešu valodas ātrrakstīšanas konkurss

  Mūsu tehnikumā IPĪV „Dagda” 19.oktobrī notika latviešu valodas ātrrakstīšanas konkurss, kura mērķis – aktualizēt digitālo tehnoloģiju lomu rakstītprasmes pilnveidē, veicināt latviešu valodas gramatiski pareizu un ātru rakstītprasmi, kā arī  rosināt labāk apgūt latviešu valodu un audzināt cieņu pret valsts valodu. Šajā konkursā piedalījās 1.-3.kursu izglītojamie, kopskaitā 7 grupas.

Pirms darba izpildes latviešu valodas skolotāja pastāstīja par to, ka jau trešo gadu pēc kārtas notiek pasaules diktāts latviešu valodā, iepazīstināja ar iepriekšējo gadu rezultātiem, dalībnieku skaitu no dažādām valstīm, dalībnieku vecumu, iespējām piedalīties ikvienam rakstītgribētajam gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan tiešsaistē.

Katrs izglītojamais iepazinās ar darba lapu, kurā bija 3.pasaules diktāta teksts. Katram vajadzēja ierobežotā laikā (5 minūtes) maksimāli ātri un gramatiski pareizi rakstīt doto tekstu datorsalikumā. Tastatūru taustiņiem dinamiski klabot, sākās ātrrakstīšanas konkurss.

Konkursa žūrija, datorspeciālists Valdis Zavadskis, tehnikuma bibliotekāre Anita Brice un latviešu valodas skolotāja, vērtēja izglītojamo iesniegtos darbus. Prieks, ka visi bija centušies maksimāli ātri rakstīt, taču daudzviet bija vērojamas arī steigā pieļautās kļūdas, pie kurām tuvāko mācību stundu laikā izglītojamie piestrādās. Žūrijas vārdā pateicamies visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību, īpaši vēlamies atzīmēt godalgoto vietu ieguvējus:

Iveta Vigule, D-ES-15 – 1.vieta ( 90 vārdi)

Paļina Adeleviča, D-ES-17 – 2.vieta (89 vārdi)

Jānis Prosolovs, D-ES-16, un Ēriks Čudnovskis, D-BS-16  - 3.vieta ( 82 vārdi)

Grupas D-AM- 16 ātrrakstītājiem Sergejam Jefimovam un Aļeksam Maciļevičam, grupas D-AD-15 līderim ātrrakstīšanā Denisam Tolstopjatovam, grupas D-AD-17 līderim ātrrakstīšanā Raimondam Pudānam PATEICĪBA par līdera pozīcijas iegūšanu savā grupā!

Novēlam visiem kopt un pilnveidot latviešu valodu!

FotogalerijaRakstu sagatavoja: skolotāja Ārija Šumeiko

« atpakaļ