Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Dzejas dienas

  Līdz ar septembri visā  Latvijā izskan Dzejas dienu pasākumi, arī Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda ” audzēkņus un pedagogus 2017.gada 20.septembrī uzrunāja dzejnieks Baltjancis ( Jānis Ivanovs),  kura literārajā pūrā ir trīs dzejoļu krājumi: “Baltais sapnis”, “Es nāku pie jums”, “Saldais citrons”, 2 kopkrājumi ar citiem dzejniekiem. Interesanti, ka mūsu viesis ir ne tikai dzejoļu autors, bet arī 13 dziesmu tekstu autors. Dziesmas ar Baltjanča vārdiem “Laimīgā osta” un “Baltais valsis”, kuru mūzikas autors ir liepājnieks Mārtiņš Petrovs, skan Latvijas radio.
Šajā tikšanās reizē dzejnieks tehnikuma audzēkņus iepazīstināja ar dzejoļiem no topošās grāmatas “Laimīgā osta”. Audzēkņi varēja aplūkot Baltjanča grāmatu izstādi.  Dzejas pasākums ritēja non-stopā, vienas stundas garumā.  Skanēja dzejoļi, dziesmu audioieraksti. Klātesošos īpaši aizkustināja dziesma “Laimīgā osta”.
“Katrs no mums sapņo par savu laimīgo ostu, kurā var piestāt, lai īstenotu savus sapņus, atrastu laimi, labklājību, mīlestību. Par tiem, kas meklē savu laimi tālajās zemēs, vismaz klusībā, sapņo atgriezties dzimtajā sētā, lai uzvilktu karogu spēcīgā mastā, pašmāju laimīgā ostā,” tā par šo dziesmu ir teicis dziesmas autors Mārtiņš Petrovs.
Cik daudz vienkāršības, sirsnības, dzīves līkloču īstenības izskanēja Baltjanča lasītajos dzejoļos! Katrs dzejas pantiņš it kā neviļus lika ieskatīties katram sevī, izvērtēt savu attieksmi prêt līdzcilvēkiem, dzīves vērtībām un sabiedrībā aktuālām problēmām.

Pasākuma noslēgumā sekoja fotosesija.  Fotografēties kopā ar sabiedrībā pazīstamu dzejnieku vēlējās arī tie tehnikuma audzēkņi, kuri paši raksta dzeju.

Pateicamies dzejniekam Baltjancim par jauko tikšanos ar Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda”audzēkņiem.

FotogalerijaLai visiem mūsu dzimtene Latvija ir Laimīgā osta!

« atpakaļ