Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Ekskursija uz Aglonu un Lūznavu IPĪV “Dagda” audzēkņiem

07.06.2022

  

2022.gada 31. maijā Daugavpils būvniecības tehnikuma IPIV “Dagda” audzēkņi programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Aglonas Maizes muzeju un  Lūznavas muižu.

Aglonā audzēkņi un pedagogi apmeklēja Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas baziliku un piedalījās Svētajā Misē. Vairums audzēkņu bazilikā bija pirmo reizi, līdz ar to tā bija unikāla iespēja.

Tālāk ekskursija turpinājās Aglonas Maizes muzejā. Muzeja saimniece Vija Kudiņa audzēkņus aicināja doties maizes klaipa ceļojumā no grauda līdz smaržīgam un garšīgam, izceptam klaipam. Katrs no mīklas izveidoja maizes klaipu ar savu simbolu. Kamēr audzēkņi cienājās ar rabarberu platsmaizītēm, klausoties Vijas Kudiņas interesantos stāstus par maizi, par savu profesiju, maizes klaipi bija izcepušies. Brauciena dalībnieki pateicās Maizes muzeja vadītājai par viesmīlību. Cik garšīgi smaržoja svaigi izceptais klaips!

Tālāk ceļš veda uz Lūznavu, kur ekskursantus sagaidīja rokdarbniece Ingūna. Viņa sniedza stāstu par interesantu tehniku – vaska drānas izgatavošanu.  Tā ir moderna tehnoloģija – ekoloģiski tīrs iepakojuma materiāls, kuru veido no auduma un bišu vaska.

Lūznavas muižā Dagdas audzēkņus un pedagogus sagaidīja muižas saimniece Ruta. Saimniece iepazīstināja audzēkņus ar muižas vēsturi, telpām un apkārtni. Interesants fakts – ēkai ir 64 stūri!

Ekskursanti noguruši, priecīgi un pateicīgi par vērtīgi pavadīto dienu devās mājup.

 

Sagatavoja: D3-09 grupas audzinātāja Anita Brice               


Fotogalerija
« atpakaļ