Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Ekskursija uz Cēsīm - Maizes māja, Ērgļu klintis un E.Veindenbauma muzejs

22.09.2021

2021.gada 22. septembrī Daugavpils būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda” D2-09, D3-09 un D4-09 grupu izglītojamie programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros brauca ekskursijā uz Cēsīm.

Jaunieši devās trīsdaļīgā, sešu stundu piedzīvojumā “Satikšanās prieks Cēsu pusē”. Šajā ekskursijā audzēkņi stiprināja savu organismu un veselību aizraujošās fiziskās aktivitātēs Ērgļu klintīs, kur gida pavadībā devās kopīgā pastaigā izbaudot skaistos skatus un izzinot Ērgļu klints noslēpumus.

Pēc pastaigas pa Ērgļu klintīm audzēkņi devās uz Maizes māju, kur kopā ar mājas saimnieci izbaudīja pīrāgu cepšanas prieku un pusdienu cienastu. Saimnieces pavadībā jaunieši veidoja gaļas pīrādziņus, un cepa tos īstā ķieģeļu krāsnī, kā to darīja senos laikos.

Ekskursija turpinājās Eduarda Veidenbauma dzimtajās mājās “Kalāčos”, kur katrs piedalījās izziņas un izpētes praktiskajā nodarbībā, kopīgiem spēkiem atšķetinot latviešu dzejnieka un tulkotāja biogrāfiju, vēstures notikumus, kas saistīti ar viņa personību.

Audzēkņi ir gandarīti par šādu iespēju, jo tā stiprināja un saliedēja. Ekskursijas laikā topošie pavāri papildināja zināšanas, kas ir saistītas ar viņu profesiju - kāda ir veiksmes formula un noslēpumi garšīgas maizes cepšanā, un kā uztaisīt mutē kūstošus gaļas pīrādziņus. Šos knifiņus audzēkņi varēs pielietot savos praktiskajos darbos.


FotogalerijaSagatavoja:

Profesionālās izglītības skolotāja Sarmīte Meļnikova

« atpakaļ