Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Ciemos pie novadniekiem - Dagda

22.09.2021
 
 Ciemos pie novadniekiem!

07.09.2021. gada IPĪV « Dagda» D2-15, D2-09, D3-15, D3-09 grupas audzēkņi Dagdas tūrisma centrā apmeklēja izstādi « Konstantins Raudive - latvietis Eiropā», kur iepazinās ar K.Raudives – izcila rakstnieka,
parapsihologa, filozofa un mūsu novadnieka - dzīves gājumu un  devumu pasaules un latviešu literatūrā. Audzēkņi ar interesi novērtēja izstādes stendos sniegto informāciju. 
   14.09.2021. Dagdas kultūras centra zālē tika apskatīta Antona un Gundegas Rancānu mākslas darbu izstāde « Dienasgaisma». Antons Rancāns pazīstams Latvijā kā koktēlnieks ( arī no Latgales). Mākslinieks no koka veido politiķu, kultūras darbinieku un populāru cilvēku šaržus. Audzēkņiem bija liels iespaids no kokmeistara darbiem. 
Savukārt, Gundega Rancāne (koktēlnieka meita) eļļas tehnikā glezno kluso dabu, izmantojot gaismas un ēnu spēles. Savos mazos un lielos darbos māksliniece iemūžināja ikdienas mazos un skaistos priekus un arī bēdas. Pēc audzēkņu domam, katra G.Rancānes glezna spēj veidot un provocēt asociācijas,  gūt iespaidus katram savus.
     Latgale lepojas ar saviem māksliniekiem - novadniekiem, proti, K.Raudivi, Antonu Rancānu un Gundegu Rancāni! Pēc izstāžu apmeklēšanas, pēc iegūtās informācijas un pēc iespaidiem taps audzēkņu radošie darbi.
                                    IPĪV «Dagda» bibliotekāre A.Brice

  
  

« atpakaļ