Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Grāmatu izstāde “Par mīlestību grāmatu lappusēs” - Dagda

08.02.2021
 
 

Grāmatu izstāde

 “Par mīlestību grāmatu lappusēs”

Februārī par mīlestību.
Par nopietnu, dziļu un pārdomātu, par kaislīgu un vieglprātīgu, par smeldzīgu un aizkustinošu, par paliekošu un gaistošu.
Grāmatu lappuses glabā daudz mīļsstāstu – te ir tikai daļa un tiem.

    

   Šī grāmata ir kā gudra un iejūtīga saruna par daudziem būtiskiem jautājumiem mūsu dzīvē. To var lasīt kā aizraujošu romānu, no tās var gūt informāciju par psihoanalīzes pirmsākumiem Latvijā un pasaulē, tajā var meklēt atbildes un smelties iedvesmu dažādu problēmu risinājumam.

  “Laime ir iespējama, ciešanas nav obligātas, bet nepatikšanas ir pārejošas,” apgalvo autors.

   Cik labi, ka ir draudzenes! Aleksa, Viviāna, Insija un Nikolina vienmēr kopā, vienalga, vai attiecības ar vecākiem valda stress vai kādai no viņām ir sirdēsti mīlestības lietās. Skaidrs, ka Aleksa bez liekas vilcināšanās arī draudzenes grib iepazīstināt ar savu jauno sapņu princi: skaisto Gabrielu ar sarkanajām matu cirtām. Tomēr Gabriels nemaz nav tik lielā sajūsmā par dzīvelīgo četrotni.

  Un vispār izturas diezgan savādi... Vai viņš Aleksā ir iemīlējies – vai tomēr ne?

   Rike beidzot izjūt, kā tas ir – būt slavenai kinozvaigznei. Vēstuļu kalni no pielūdzējiem, nemitīgie tālruņa zvani – tas taču ir tik jauki!

  Skola var pagaidīt, savukārt vecākiem nevajadzētu tik ļoti satraukties par sīkumiem!

  Nākamās filmās aktieru atlases laikā Rike iepazīstas ar pievilcīgo Denisu. Meitenes šķiet, ka labākajai draudzenei Francei skauž viņas panākumi. Viņa nepamana to, cik labi agrākais draugs Filips pēdējā laikā saprotas ar Franci un ka apkārt pulcējas nebūt ne tie, kurus var dēvēt par draugiem...

   Džozefinas četrpadsmitajā dzimšanas dienā iet boja viņas tēvs. Savdabīgā, jūtīgā meitene, līdz tam dzīvojoši gudrā, vīrišķīgā un gādīgā tēva mīlestības burvju aplī, dažu turpmāko gadu laikā nonāk trīs citu vīriešu ietekmes lokos. Bēgdama no dīkdienīgā patēva Kristjena, viņa kļūst par patīkamā atraitņa Rosa meitas auklīti un drīz vien nejauši iepazīstas ar neatvairāmo dejotāju Nikiju. ‘Jūtas un kaislības, patiesība un meli, miers un trauksme, cerības un vilšanās savijas  neatšķetināmā mudžeklī...

  Aizraujoši, gudri un eleganti uzrakstīts romāns. Interesanta Anglijas vide, mūsdienīgi tēli, psiholoģiski smalki pamatotas attiecības.

   Kuģis lēnām atstāj ostu. Tirkīzzili viļņi klusi skalojas pret Pacific Blue Princess priekšgalu, un septiņpadsmitgadīgās Lucijas kvēlākā vēlēšanās piepildās: beidzot viņa ierauga Marku – savu mīlestību, kurš te, uz kruīza kuģa, strādā par bārmeni. Lucija sapņo par zvaigžņotām debesīm pludmalē un skūpstiem zem palmām. Taču tad pavisam negaidot viņas dzīvē ienāk Henrijs, un meitene vairs nezina, kuram no puišiem patiesībā pieder viņas sirds... 

   Lielisks mīlas romāns, viens no nedaudziem, kurā mīlestība attainota smeldzīgi patiesi.

  Jānes Omundes erotiskā un dramatiskā romāna darbība sākas 1975. Gadā turīgā Kopenhāgenas priekšpilsētā. Ānes un Johannesa Bjergu ģimenē. Abiem šī nav pirmā laulība, abi strādā veterinārajā praksē, kuru Johannes un viņa brālis ir mantojuši no tēva. Viņu dzīves centrā ir arī pieci dēli no iepriekšējām ģimenēm. Āne ir jaunāka par savu vīru un vada sabiedrisko attiecību biroju. Par spīti šķietamajai idillei Āni ir nogurdinājusi kopdzīve ar Johannesu, kurš pamazām kļūst arvien dīvaināks. Lasītājs iepazīst Āni brīdī, kad viņa apjautusi, cik maz viņu apmierina šāda dzīve. Kongress Oksfordā kļūst par tiešo cēloni tam, ka Āne maina savu dzīves ceļu un ļaujas lielai, visaptverošai mīlestības varai. ”Kolorādo sapņi” ir dzīvi apliecinošs, erotisks un humoristisks romāns, kas parāda, ka mīlestības spēks pārvar jebkuras robežas un šķēršļus starp paaudzēm, kultūrām un dzīves uzskatiem.

   Tinkas sirds sāk sisties straujāk, uzlūkojot savu puisi. Tinka zina, ka abu attiecības ir kļuvušas vēsākas, ka viņa Jūlijam apnikusi. Tinkai vai tāpēc viņš pēdējā laikā ir tik pikts?

  Iespējams, tā bija kļūda vilkt draugu šurp uz kalniem, zinot, ka viņam daudz labāk patīk būt cilvēkos. Tomēr Tinkai tā likās vienīgā iespēja paturēt Jūliju tikai sev vien. Meitene pat nenojauš, pie kā novedis viņas viltība...

« atpakaļ