Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Piedalāmies starptautiskā diskusijā par klimata problēmām

29.03.2022
 
29.03.2022. grupas 2-02 (automehāniķi, 2.kurss) audzēkņi kopā ar angļu valodas skolotājām N.Andrejevu un N.Golubevu piedalījās Čehijas Mendeļa Universitātes (Mendel University in Brno) seminārā "Kur ir planētas zilā krāsa? Ūdens ir neierobežots, vai ne?” (eng.‘’Where is the blue of the Planet? Water is unlimited, is it?”), kurš notika pasākuma „Weeks of teaching in English - Inclusive and Digital" (latv. Mācību nedēļas angļu valodā — iekļaujošs un digitāls) ietvaros.

Audzēkņi kopā ar dažādu valstu ekspertiem piedalījās tiešsaistes diskusijā, kura notika angļu valodā, par klimata izmaiņām un dabas resursu lietošanu. Ar savu pieredzi dalījās eksperti no Nīderlandes, Čehijas, Latvijas, Lietuvas un Kenijas. Galvenā tēma bija par ūdens pieejamības ierobežotību un par to kā atjaunojamu resursu. Diskusijā tika analizēts tas, ka uz planētas Zeme ir nevienmērīgs ūdens sadalījums, kas ietekmē visu ekosistēmu un cilvēku labklājību. Puse pasaules iedzīvotāju dzīvo apgabalos, kur piedzīvos ūdens trūkumu jau 2025. gadā. Mēs dzīvojam uz zilās planētas, bet diemžēl „zila” tā nav visiem.

Jaunieši iepazinās ar to kā Eiropas ūdens eksperti redz šī brīža izaicinājumus, kur pat ar ūdeni bagāti reģioni pēdējā laikā saskaras ar tā deficītu, kur ir pazudusi planētas „zilā” krāsa? Audzēkņi, izmantojot tehniskos resursus, piedalījās aptaujā par jautājumiem: Vai esam gatavi rūpēties par šo ūdens sadalījuma resursu?, Vai Latvijā ir pietiekoši ūdens resursi?, Vai mēs zinām, kā nodrošināt ūdeni visiem nākotnē? Kā arī analizēja situāciju pasaulē salīdzinot dažādu valstu pieredzi.

Arī turpmāk angļu valodas ietvaros tiek plānots piedalīties šāda formāta pasākumos, kas dod iespēju komunicēt ar svešvalodā runājošiem cilvēkiem un paaugstināt audzēkņu valodu lietošanas prasmes.

 
Sagatavoja: 
Angļu valodas skolotāja N.Andrejeva

« atpakaļ