Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Iepazīstam smagā spēkrata pirmspārdošanas apkopes uzdevumus

14.03.2022
Pirmdien, 14.03.2022. Daugavpils būvniecības tehnikuma programmu īstenošanas vietā Varšavas ielā 23, Daugavpilī, notika smagā spēkrata Claas Axion 850 CMATIC (2022) pirmspārdošanas apkopes apmācību seminārs profesionālās izglītības programmu "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis" un "Smago spēkratu mehāniķis" izglītojamajiem un pedagogiem.

Daugavpils būvniecības tehnikums šajā mācību gadā ir aizsācis īstenot Smago spēkratu mehāniķa profesiju. Izglītības programmā tika uzņemti jaunieši pēc pamatizglītības, kas četru gadu laikā iegūs profesiju un vidējo izglītību. Mūsdienu darba tirgū tādi speciālisti ir ļoti pieprasīti, servisos trūkst kvalificētu darbinieku. Nākotnē tie varēs strādāt smago spēkratu, lielajos lauksaimniecības tehnikas servisos, protams, zināšanas noderēs arī zemnieku saimniecībās, kurās ir lieli tehnikas parki. Taču šī nebūs profesija vienkārši tehnikas vadīšanai, tā ir sarežģīta profesija, kas prasa labu eksakto zināšanu bāzi pamatskolas līmenī, lai varētu veikt smagā spēkrata tehnisko apkopi.

Daugavpils būvniecības tehnikuma IPĪV “Višķi” jaunieši arī apgūst Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa profesiju, kas ir saistīta ar smago spēkratu zināšanu un prasmju nepieciešamību.

Praktiskais seminārs, kurš notika pateicoties Lauksaimniecības un Industriālās Tehnikas asociācijai un starptautiskajam uzņēmumam SIA “Baltic Agro”, deva iespēju jauniešiem jau 1.kursā iepazīt tuvāk smago tehniku un iepazīties ar nākotnes karjeras iespējām. Jaunieši SIA “Baltic Agro” speciālistu pavadībā veica dažādus pirmspārdošanas sagatavošanas uzdevumus – eļļas līmeņa pārbaudi motorā, tiltos un hidraulikā, riteņu skrūvju pievilkšanu ar speciālo dinamometrisko atslēgu, gaisa spiediena pārbaudi riepās, tehnisko šķidrumu līmeņa pārbaudi, gaisa filtra stāvokļa pārbaudi, berzē strādājošo elementu smērēšanu u.c. Topošie speciālisti ar interesi pildīja uzdevumus un analizēja katra uzdevuma mērķi, gūstot pirmreizēju pieredzi darbā ar servisa apkopi smagajam spēkratam.

Jaunieši novērtēja semināru kā unikālu iespēju strādāt ar pilnīgi jaunu tehniku profesionāļu pavadībā, gūstot pieredzi saņemot speciālistu norādījumus, bet patstāvīgi veicot uzdevumus.
 
Sagatavoja:
Jolanta Savvina
Metodiskā un pedagogu tālākizglītības centra vadītāja
 
« atpakaļ