Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Iepazīta Igaunijas izglītības sistēma un pārņemta skolu pieredze vadības jomā

14.03.2022
 
Erasmus+ programmas projekta “Konkurētspējīga izglītība nākotnes profesionāļiem” ietvaros Daugavpils būvniecības tehnikuma direktores vietniece attīstības un inovāciju jomā Oksana Soročina no 6. līdz 12.martam piedalījās profesionālās pilnveides kursos “Sadarbība un līderības veicināšana skolās” Tallinā (Igaunija).

Pieredzes apmaiņas un mācību brauciena mērķis bija iepazīties ar Igaunijas izglītības sistēmu un rast atbildi uz jautājumu: “Kāpēc Igaunijas izglītības sistēma tiek uzskatīta par veiksmīgāko sistēmu šobrīd?”.

Nedēļas laikā tika apmeklētas astoņas iestādes un mācību stundas Tallinā un Tartu, Tallinas karjeras centrs un Tallinas skolotāju māja, kā arī notika diskusija ar Tartu Izglītības pārvaldes pārstāvjiem par īstenojamo izglītības politiku vietējā līmenī un sadarbību ar visām skolām.

Ļoti vērtīgi bija tas, ka apmeklējumos varēja iepazīties un novērot iestādes sākot ar bērnudārzu, pēc tam pamatskolu, ģimnāziju, profesionālās vidējās izglītības iestādi. Tas radīja visaptverošu priekšstatu par visiem izglītības līmeņiem un īstenojamo saturu, kā arī mācību stundu vērošanas rezultātā tika iegūta pieredze par mācīšanas metodēm, ko pielieto savā darbā pedagogi.

Pateicamies par brauciena organizēšanu jaunatnes darba un izglītības organizāciju sadarbības partneriem VIPI Konsultatsioonid, pārstāvēm Kristi Vimberg un Nele Pilman.

VIPI Konsultatsioonid mājaslapa.

Fotogalerija

Sagatavoja:
Oksana Soročina
Direktores vietniece attīstības un inovāciju jomā

« atpakaļ