Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Atvērta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ES fondu projektā

28.01.2022
 
Šodien, 27. janvārī, sākas pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). 7. kārtā strādājošie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no gandrīz 800 izglītības programmām, kas ir līdz šim lielākais mācību piedāvājums vienā projekta kārtā. Pieteikties mācībām līdz 24. februārim var mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.  

Daugavpils būvniecības tehnikums aicina pieteikties  mācībām

profesionālās tālākizglītības programmās:

1. Būvniecība, profesionālā kvalifikācija Ēku būvtehniķis

2. Būvdarbi, profesionālā kvalifikācija Betonētājs

3. Autotransports, profesionālā kvalifikācija Transportlīdzekļu krāsotājs

profesionālās tālākizglītības programmas moduļos:

4. Modulis “Būves informācijas modeļa izmantošana būvniecībā”

5. Modulis “Tāmēšana”

profesionālās tālākizglītības programmas moduļu kopās:

6. Moduļu kopa “Uzņēmējdarbības prasmes ēku un būvju pārvaldīšanā”

7. Moduļu kopa “Virsbūves stiklojuma un plastmasas detaļu remonts”

8. Moduļu kopa “Virsbūves dekoratīvā aplīmēšana un krāsošana”

profesionālās pilnveides izglītības programmās:

9. Būvdarbu dokumentācijas sagatavošana un plānošana

10. Būvprojekta rasējumu lasīšana

11. AutoCAD.

Līdzmaksājums par mācībām 5 - 10% apmērā

Lai motivētu Latvijas strādājošos iedzīvotājus pieteikties izglītības programmām, lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, savukārt, izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā, profesionālās izglītības programmas modulī vai studiju kursā, strādājošā līdzmaksājums ir 10%, bet ES fondi un valsts finansējums attiecīgi 90% - 95%. Nodarbinātajiem no maznodrošinātām vai trūcīgām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri, kā arī personas ar alternatīvo statusu. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes. Pieteikties iespējams mācībām 2 izglītības programmās, taču vienlaicīgi varēs mācīties tikai vienā izglītības programmā. Šajā kārtā mācības notiks gan attālināti, gan klātienē, tāpēc aicinām sekot līdzi katras izglītības iestādes sniegtajai informācijai par mācību procesa norisi un nepieciešamo materiāltehnisko nodrošinājumu.

Pieteikšanās 7. mācību kārtā ilgs līdz 24. februārim. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada marta līdz maija beigām. Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī viss izglītības programmu saraksts ir publicēts mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv .

 

« atpakaļ