Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Ekskursija uz Turaidas pils muzejrezervātu

24.09.2021
2021.gada 24.septembrī grupa 4-15 (apdares darbu tehniķi) kopā ar audzinātāju Innu Kolužu devās mācību ekskursijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros uz Turaidas pils Muzejrezervātu.
Saulainajā dienā, kad jūtamas pirmās rudens dvesmas, audzēkņi devās kopīgā ceļā uz Turaidas pili, kur gida pavadībā ikviens iepazinās ar Turaidas rozes leģendu. Tā iedvesmoja audzēkņus vēlreiz atgriezties un izstaigāt pils gaiteņus.
Ekskursijas gaitā audzēkņi ieguva jaunu informāciju par Turaidas pils vēsturi. Turaidas pils ir viena no senākajām mūsdienās apskatāmākajām viduslaiku pilīm Latvijā, kura atrodas Gaujas labajā krastā, Siguldas pilsētas teritorijā, Turaidā.
Pēc ekskursijas izglītojamie guva pozitīvas emocijas kopīgā orientēšanās spēlē “Tūkštošgades stāsts”, kur spēles gaitā darbojoties komandās, orientējoties pēc kartes un kontrolpunktiem, pils teritorijā uzdevumu lapās bija jāatrod attēlotas ēkas - pieminekļus, priekšmetus, ekspozīcijas un jārisina daudzveidīgi uzdevumi, kuros atbildes bija meklējamas ekspozīciju tekstos, priekšmetos vai eksponātos brīvdabā.
Šajā orientēšanas spēlē, audzēkņiem bija iespēja pārbaudīt savas prasmes vēsturē, attīstīt sadarbības prasmes, atmiņu un spēju precīzi atlasīt informāciju. Visiem audzēkņiem par piedalīšanos tika pasniegti pateicības raksti un salda balva.

Fotogalerija
 
Sagatavoja
Profesionālās izglītības skolotāja
Sarmīte Meļnikova
« atpakaļ