Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Jaunā Rīgas teātra izrāde "Vectēvs"

27.05.2021

Daugavpils būvniecības tehnikuma grupas 3-02 (automehāniķi) un grupa 3-23 (inženierkomunikāciju tehniķi) izglītojamajiem tiešsaistē programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Jaunais Rīgas teātris (JRT) sniedza iespēju redzēt skatītāju un profesionāļu novērtēto izrādi “Vectēvs”.

Vilis Daudziņš – Cilvēks kurš meklē vectēvu: „Abi mani vectēvi krita. Viens – sarkanarmietis, otrs – leģionārs. Es mēģinu saprast – kāpēc? „ Tā teātra iestudējumu iesāka JRT aktieris Vilis Daudziņš. Pats interesantākais šajā izrādē bija tas, ka izrāde sastāvēja tikai no viena personāža, kur galveno lomu (un vienīgo) izpildīja aktieris Vilis Daudziņš.

Izrāde sastāvēja no trīs monologiem par Otro pasaules karu. Kopā viss stāstījums savienoja dokumentālas personas, stāstījumu par to kā galvenais varonis meklējis savu karā pazudušo vectēvu, uzvārdā Savickis. Par satikšanos ar trim Savickiem, kuri galvenajam varonim uzticējuši savus pieredzes stāstus un atmiņas, kaut arī neviens no viņiem nav bijis viņa vectēvs.

Izrādes gaitā, atveidojot visus trīs personāžus, Vilis Daudziņš izstāstīja un parādīja emocionālus atmiņas stāstus. 

Izglītojamo atsauksmes:

“Bija interesanti vērot, ka tikai viens cilvēks spēj radīt teātri, un noturēt skatītāju uzmanību. Viņa stāstījums - monologs tiešām radīja interesi vērot visu izrādi.”

„Pietrūka dialoga un paša teātra, bija grūti uztvert domu un klausīties tikai vienu cilvēku. Tas lika tomēr arī paskatīties uz teātri no citas puses, ka ne vienmēr ir vajadzīgi vēl pieci aktieri, ka ir iespēja arī radīt teātri vienam pašam”.

“Visu laiku gaidīju, kad parādīsiet vēl kāds cilvēks. Tas radīja interesi vērot teātri līdz galam. Es esmu gandarīts par to, ka man bija iespēja šo redzēt. Man tiešām patika klausīties un vērot izrādi, lai arī tas bija tikai viena cilvēka monologs.”

 

 

Sarmīte Meļnikova

Profesionālās izglītības skolotāja

 

« atpakaļ