Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Pantonīma izrādes meistarklase programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

24.05.2021
 

Daugavpils būvniecības tehnikuma izglītojamiem, grupas 1-33 (ceļu būvtehniķis) un 1-35 (ēku būvtehniķis)  audzēkņiem, bija iespēja tiešsaistē piedalīties pantonīmas cirka izrādē un meistarklasē.

Izrāde bija par to, kā tēli spēj izstāstīt stāstu izmantojot dažādus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Jaunieši vēroja izrādi, kur galvenais varonis - sapņotājs, ceļoja pa dzīvi ar savu sapņu koferi  un viņa ceļš ir pilns ar rotaļām, bet galvenais mērķis ir būt laimīgam.

Šī izrāde parādīja, ka ne vienmēr var izteikties ar vārdiem, bet arī ar ķermeni. Tāpēc bija īpaši jāvēro izrādi, jo tās galvenie varoņi nesarunājās, bet veica savu stāstījumu caur ķermeņa valodu.

Izrādes noslēgumā izglītojamajiem tika sniegta iespēja ieskatīties, kā tiek veidoti cirka pamatelementi un kā notiek gatavošanās izrādēm. Kā arī, skolēniem bija dota unikāla iespēja piedalīties meistarklasē, kur kopā ar profesionāļiem tika izmēģinātas pantonīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas elementi. Izglītojamie bija aktīvi un mēģināja atdarināt to, ko rāda meistari.

 

Izglītojamo atsauksmes:

„Ļoti interesanta izrāde, kura pasniegta mums neierastā veidā. Baudāma.”

„Labprāt pats velētos ko tādu iemācīties.”

„Aizraujoša izrāde, kvalitatīvs sniegums.”

„Noteikti izrādi būtu interesantāk skatīties klātienē, nevis caur datora ekrāniem. Tas sniegtu vairāk emocijas. Neskatoties uz to – iesaku citiem.”

 

Sagatavoja:

Sarmīte Meļnikova

Profesionālās izglītības skolotāja

 

« atpakaļ