Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Muzejpedagoģiskā programma "Virtuālā ekskursija"

27.05.2021

Daugavpils būvniecības tehnikuma 2. kursu izglītojamajiem integrējot mācību priekšmetu “Latvijas un pasaules vēsture” bija iespēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā “Virtuālā ekskursija”.

Šajā ekskursijā 1991.barikāžu muzejs piedāvāja attālināti iepazīt muzeja ekspozīcijas un barikāžu laiku. Izglītojamie saņēma saiti uz virtuālo muzeja apskati un filmu.

Iepazīstot muzeja ekspozīciju, jaunieši guva priekšstatu par dzīvi PSRS un Atmodas laiku. Virtuālajā ekskursijā bija iespēja redzēt gan to laiku plakātus par sociālām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto, gan arī tā laika priekšmetus.

Pēc filmas “Mūsu barikāžu laiks” noskatīšanās, audzēkņi kopā ar grupas audzinātāju pārrunāja stratēģiski svarīgos un aizsargājamos objektus.

Apskatot virtuālo ekspozīciju  “Ar gara spēku pret karaspēku” jaunieši guva priekšstatu par abiem pretspēkiem Tautas fronti un Interfronti, tā laika notikumiem citās pilsētās.

Pēc nodarbības, lai apkopotu un nostiprinātu zināšanas, izglītojamie aizpildīja darba lapas, kuras pārrunāja  kopā Vēstures stundās.

Izglītojamo atsauksmes:

“Interesants veids, kā apskatīt muzeju. Varēja izstaigāt visas muzeja telpas virtuāli.”

“Patika, ka virtuālajā muzejā varēja apskatīt reālu PSRS dzīvi, sākot no virtuves, beidzot arī ar barikāžu laika ugunskura vietām.”

“Šī virtuālā ekskursija sniedza mazu ieskatu no barikādēm. Darba lapas nostiprināja zināšanas, kuras tika izmantotas eksāmenā.”

 

Sarmīte Meļnikova

Sagatavoja profesionālās izglītības skolotāja

« atpakaļ