Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Tiešsaistes koncerti programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

26.05.2021

Pateicoties programmas „Latvijas skolas soma”, Daugavpils būvniecības tehnikuma izglītojamajiem bija lieliska iespēja  iepazīt mūzikas klātbūtnes nozīmi vēsturiskos notikumus.

Jūrmalas festivāla 2020 koncerts „Dzimuši Latvijā”

Pateicoties gadsimtus senām tradīcijām, kvalitatīviem profesionālās mūzikas izveides pamatiem un talantīgiem mūzikas skolotājiem, Latvija ir valsts, kuras mūziķus ciena un apbrīno visā pasaulē. Ar mūsu izcilajiem mūziķiem vēlas sadarboties prestižākie ārvalstu festivāli, opernami, koncertorganizācijas un ierakstu kompānijas.

Izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, grupas 1-33 (ceļu būvtehniķis, 1. kurss) izglītojamie ir gandarīti, ka bija iespēja noskatīties iespaidīgāko klasiskās mūzikas koncertu “Dzimuši Latvijā”. Audzēkņiem bija iespēja baudīt koncertu, kurā uzstājās pasaulslaveni klasiskās mūzikas izpildītāji -  bērni, jaunieši un augstākas klases profesionāļi.

Atsauksmes:

Šis koncerts sniedza ieskatu klasiskajā mūzikā, kuru iepriekš nebiju klausījies, bet mani aizrāva un ļoti patika.”

“Ļoti baudāms koncerts, spilgti priekšnesumi”

Koncertlekcija „Kino mūzikas vēsture”

Grupas 1-15 un D1-15 (apdares darbu tehniķi) izglītojamie izbaudīja mūziku, kura atspoguļo Latviju un tās vēstures notikumus. Šī koncertlekcija sniedza iespēju ielūkoties kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi tam attīstīties.

Koncertlekciju vadīja profesionāli mūziķi Mikus un Arta Aboriņi. Ar savu aizrautīgo stāstījumu viņi spēja pievērst izglītojamo uzmanību stāstot par kino mūzikas vēsturi, kā tā tika veidota no pašiem pirmsākumiem, līdz mūsdienām.

Izglītojamajiem bija iespēja dziedāt līdzi pazīstamākajiem kino mūzikas skaņdarbiem no filmām “Mūzikas skaņas”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Neiespējamā misija”, “Ledus sirds”, “Titāniks”, “Smaragdu pilsētas burvis” u.c.

Atsauksmes:

“Bija interesanti klausīties un dziedāt līdzi dziesmām, no zināmām filmām. Tas bija interesants ceļojums gan kino, gan mūzikas pasaulē.”

“Aizraujoša un pārdomāta koncertlekcija, varbūt ne priekš manis, jo domāta jaunāka vecuma auditorijai.”

“Šī bija lieliska iespēja caur mūziku uzzināt arī dažādus faktus par kino vēsturi un tā veidošanos.”

“Veids, kā papildināt savas zināšanas un klausīties labu latviešu mūziku, no zināmām filmām.”

„Filmiņa (koncertlekcija) bija interesanta, bet tā kā es daudz ko zināju, manī tas lielu apbrīnu neizraisīja.”

„Koncertlekcijas laikā bija iespēja atkārtot kino žanrus un atcerēties populāras melodijas. Tas bija diezgan interesanti. ”

“Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”

Godinot Latvijas vēsturi, savu vecāku, vecvecāku  un tuvinieku dzīves atmiņas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, grupas 3-33 (ceļu būvtehniķis, 3.kurss) izglītojamie iejutās un izbaudīja šos svētkus caur dziesmām.

Audzēkņi pārdomāja šos notikumus klausoties tā laika dziesmas, klausoties dziedātāja Mikus Aboriņa un multiinstrumentālistes Artas Aboriņas koncertlekciju “Atmodas dziesmas”.

Koncertlekcijas stāstā izglītojamajiem bija iespēja aplūkot un izzināt Latvijas ceļu uz neatkarību caur slavenām latviešu dziesmām. Papildus muzikālajiem priekšmetiem, tika izstāstīti arī vēsturiski fakti caur mūziku par visām trīs Latvijas atmodām. Šī koncertlekcija ikvienam palīdzēja apzināties piederību Latvijai un veicināja patriotisma sajūtu un cieņu pret kultūras mantojumu.

Atsauksmes:

“Šī koncertlekcija bija interesanta, jo tā man deva ieskatu Latvijas vēsturē citādākā veidā. To bija vieglāk uztvert.”

“Man patika, bija iespēja dziedāt līdzi dziesmām, kuras varbūt jau bija piemirstas.”

“Latvija ir mūsu zeme, un tieši šī koncertlekcija man atgādināja, ka varam būt lepni, ka dzīvojam brīvā zemē, brīvā Latvijā!”

Pēc koncerta noskatīšanās skolēni sniedza atbildes uz iepriekš sagatavotiem jautājumiem, lai nostiprinātu zināšanas par vēstures notikumiem.

Izglītojamie ir pateicīgi koncertlekciju organizatoriem, par ieguldīto darbu, interesanto sniegumu, kā arī par iespēju apmeklēt koncertus arī digitālā formātā.

 

Sagatavoja:

Sarmīte Meļnikova
Programmas „Latvijas skolas soma” koordinatore DBT

« atpakaļ