Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Tiešsaistes ekskursijas programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros

22.04.2021

21. un 22. aprīlī Daugavpils būvniecības tehnikuma audzēkņiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes ekskursijās sadarbībā ar firmu „Prima Tour” uz VEF kultūras pili un Vecrīgu

VEF kultūras pils

21. aprīlī grupa 3-15 (apdares darbu tehniķi, 3.kurss) piedalījās tiešsaistes ekskursijā VEF Kultūras pili un muzeju.

VEF (Valsts elektroniskā fabrika) bija viena no lielākajām Latvijas rūpnīcām. Pēc Otrā pasaules kara tas bija vadošais komutācijas tehnikas ražotājs bijušajā Padomju Savienībā. VEF ražoja telefona centrāles, telefona aparātus, radioaparātus un citu produkciju. Muzeja krājumā ir unikāli VEF izstrādājumi sākot no 1919. gada - fotogrāfijas, rasējumi, dokumenti un simtiem cilvēku paustās atmiņas. Nozīmīgākos priekšmetus var aplūkot muzeja ekspozīcijā, iegūstot jaunu atskaites punktu par Latvijai svarīgām ražošanas tendencēm, kultūras dzīves un jaunrades vietām.

Ekskursija notika tiešsaistē, kur izglītojamie pieslēdzās un reģistrējās saitē Google Meet. Ekskursiju vadīta „Prima Tour” direktors, kulturalogs Aleksejs Lukjančikovs.

Izglītojamajiem bija iespēja virtualās realitātes vidē apskatīt VEF slavenos ražojumus, kā arī uzzināt fabrikas vēsturi, uzklausot Minox stāstu un izpētīt citu fotoaparatūru un iepazīt  fabrikas darbību.

Izglītojamie novērtē ekskursiju kā saprotamu, uzskatāmu ar interesantu stāstījumu. Tās laikā izglītojamie pildīja testu par VEF pili un muzeju, pēc nodarbības katrs no izglītojamajiem saņēma diplomus par dalību.

“Vecrīgas pētnieks”

22.aprīlī grupa 1-02 (automehāniķi, 1.kurss) piedalījās tiešsaistes ekskursijā „Vecrīgas pētnieks”, kurā virtuāli bija iespēja iepazīt visu Vecrīgu programmā GeoGuessr.

Vecrīgas iepazīšana ar pilsētvides spēles elementiem notika komandās, kur mācību grupa tika sadalīta komandās veidojot sacensības. Komandas, izmantojot IT tehnoloģijas un atbildot uz jautājumiem, iepazina Vecrīgas ēkas, leģendas, personības, ielas un arhitektūru. Izglītojamie “staigāja” pa Vecrīgu un veicot “ekrānšāviņus” atzīmēja dažādas vietas un pildīja testu.

Izglītojamie ir pateicīgi par iespēju virtuāli apskatīt Vecrīgu, tās ielas un arhitektūru, kā arī uzsver, ka spēles gaitā, palīdzēja iespēja lūgt palīdzību organizatoriem, ja bija radušās kādas neskaidrības vai arī bija nonākuši tehniskās grūtībās.

Izglītojamie atzīst, ka noteikti vēlētos izstaigāt Vecrīgu klātienē, bet uzsver, ka šī ir lieliska alternatīva, kā to var izdarīt attālināti.

Pēc virtuālās ekskursijas visi dalībnieki saņēma diplomus par dalību.

 

Sagatavoja:

Latvijas skolas somas koordinatore Sarmīte Meļnikova
3-15 grupas audzinātāja Inna Koluža
1-02 grupas audzinātāja Nataļja Leončuka

« atpakaļ