Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Noskaidroti labākie Apdares darbu tehniķi

14.05.2021
 
13. un 14. maijā Būvniecības nodaļas kvalifikācijas „Apdares darbu tehniķis” moduļa  „Krāsošana” praktisko mācību ietvaros grupas 2-15 izglītojamo starpā notika konkurss par labāko apdares darbu tehniķa titulu.
Konkurss tika organizēts divās nominācijās: „Kvalitatīva špaktelēšana”  un „Augstvērtīga dekoratīvā krāsošana”. Izglītojamajie uzdevumus veica pa pieciem katrā apakšgrupā. Uzdevumi bija jāveic 2 stundu laikā, ņemot vērā vērtēšanas kritērijus.
Pirmajai apakšgrupai tika dots uzdevums kvalitatīvi nošpaktelēt virsmu ar sākuma špakteli 4 kvadrātmetru platībā, īsāk izsakoties, sagatavot virsmu augstas kvalitātes krāsošanai.
Otrajai apakšgrupai tika dots uzdevums veikt dekoratīvo krāsošanu 2 kvadrātmetru platībā. 
Izpildīto uzdevumu kvalitāti pārbaudīja un uzvarētājus noteica komisija, kuras sastāvā bija: Būvniecības nodaļas vadītāja - Inga Pujate un profesionālās izglītības skolotāji Jurijs Dobrovoļskis, Natālija Apanoviča, Inna Koluža. Komisija izglītojamo veiktos darbus izvērtēja pēc iepriekš izveidotiem vērtēšanas kritērijiem, kā arī izglītojamajiem tika uzdoti papildus jautājumi par teoriju.
Labākie nominācijā „Kvalitatīva špaktelēšana” ir:
1. vieta – Dana Aleksejeva;
2. vieta – Jūlija Baranovska;
3. vieta – Deniss Ivanovs.
Savukārt nominācijā „Augstvērtīga dekoratīvā krāsošana” labākie ir: 
1. vieta – Jevgenijs Vilcāns;
2. vieta – Žans Rjabovs;
3. vieta – Antons Mateša.
Izglītojamie strādāja ar materiāliem no KILTO LH, KRĀSU UZŅĒMUMA KAPAROL, VIVA PLAST, izmantojot gan rokas, gan mehanizētus instrumentus - dažāda garuma otas, lāpstiņas, dažāda lieluma veltņus, elektriskos žāvētājus virsmas žāvēšanai, maisītājus krāsas un špakteles sajaukšanai.
Krāsojot, bija jāievēro visi izmēri, pareizi jāzīmē, jāievēro ne tikai proporcijas, bet arī tehnoloģiski pareizi jāveic darbs.
Izglītojamie pret uzdevumiem izturējās atbildīgi, ievērojot visas tehnoloģiskās un darba drošības prasības, kā arī ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Sagatavoja:
Inna Koluža
profesionālās izglītības skolotāja

  

  

« atpakaļ