Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Veiksmīgi novadīts pasākums "Augstākā izglītība - investīcija Tavā nākotnē"

12.03.2021
 

11. un 12. martā Daugavpils būvniecības tehnikuma pedagogi karjeras konsultanti organizēja tiešsaistes pasākumu “Augstākā izglītība - investīcija Tavā nākotnē” ZOOM platformā.

Pasākuma programmā tika iekļautas četras informatīvi izglītojošu nodarbību daļas atbilstoši mācību programmu jomām: “Arhitektūra un dizains”, “Būvdarbi un būvniecība”, “Autotransports” un “Lauksaimniecība un Ēdināšanas pakalpojumi”.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt tehnikuma audzēkņus ar tālākizglītības iespējām augstskolā un koledžā, kā arī iedrošināt turpināt studijas kādā no Latvijas augstskolām.11. martā tika prezentētas tālākizglītības iespējas arhitektūras un dizaina, būvdarbu un būvniecības nozarēs. Par Rīgas Tehniskās universitātes programmu „Arhitektūra” pastāstīja Arhitektūras fakultātes dekāna vietnieks Aldis Lapiņš.  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Interjera dizaina programmas direktore Diāna Apele pastāstīja par mācību iespējām interjera jomā Rēzeknē. Latvijas Universitātes programmas „Māksla” direktore Austra Celmiņa - Ķeirāne prezentēja iespējas studēt Interjera dizainera apakšprogrammā LU. Par arhitektūras un restaurācijas programmām pastāstīja Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras katedras vadītāja Inese Reitāle un Restaurācijas katedras vadītājs Māris Jēkabsons. Par Būvniecības programmu tehnikuma audzēkņiem izsmeļoši un radoši pastāstīja Latvijas Lauksaimniecības univesitātes students Kaspars Grābens. Rīgas Celtniecības koledžas direktors Normunds Grinbergs prezentēja būvniecības un inženiersistēmu programmu iespējas, kā arī pastāstīja par darba iespējām pēc programmu absolvēšanas.

Kopumā pasākums 11. martā bija labi apmeklēts un tajā piedalījās 110 interesenti.

12. martā autotransporta, lauksaimniecības un ēdināšanas pakalpojumu nozarēs audzēkņi iepazinās ar tālākizglītības iespējām Rīgas Tehniskajā universitātē (Daugavpils filiālē), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Pirmajā pasākuma daļā piedalījās 35 autotransporta programmu audzēkņi, kā arī viesi no RTU, RTA un LLU. Par RTU programmām stāstīja RTU DSZC direktora vietnieks Guntis Spriņģis, kas iepazīstināja ar programmām, kuras var sākt apgūt Daugavpilī, bet 3.kursā  turpināt mācības Rīgā. Ar mehatronikas programmu iepazīstināja RTA Mehatronikaogrammas direktors Andris Martinovs, kas pārsteidza klausītājus ar akadēmijas studentu darbiem un projektiem robotikas un mehatronikas sfērā. Par LLU programmām stāstīja Spēkratu institūta asociētais profesors Aivars Birkavs, kas iepazīstināja ar universitātes mājaslapu un ar studentu iespējām pēc programmas absolvēšanas.

Visi viesi pievērsa uzmanību tam, ka profesijas, kas ir saistītas ar autotransportu, tiešām ir aktuālās un pieprasītas, kā arī budžetu vietu tālākizglītības mācību iestādēs ir pietiekami daudz.

Otrajā pasākuma daļā tika izzinātas tālākizglītības iespējas pēc lauksaimniecības un ēdināšanas pakalpojumu nodaļu izglītības programmu absolvēšanas. Tajā piedalījās 35 audzēkņi un DBT viesi:  Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes prodekāne Kristīna Aksjuta un Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentes Lāsma Zelča, Renāte Ruska un Linda Priede.

Uzdodot jautājumus augstskolu pārstāvjiem, audzēkņi interesējās par praktiskām lietām, piemēram, par dienesta viesnīcu, par budžeta vietām, par iestājeksāmeniem.

Gribam pateikties gan viesiem, kuri ar prieku pieņēma mūsu aicinājumu piedalīties šajā pasākumā, gan audzēkņiem, kuri nepalaida garām šo iespēju  un uzzināja par tik nozīmīgu investīciju savā nākotnē – augstāko izglītību.

Uz tikšanos nākamajos karjeras atbalsta pasākumos!

 

Sagatavoja: Darja Maļinovska, Jeļena Viršuta

pedagogi karjeras konsultanti

  

  

  

 

« atpakaļ