EN LV RU
Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza
dbt.lv
Sākums \ Par mums \ Interesanti par mums

Intervija ar DBT Informācijas un metodiskā centra vadītāju Jolantu Savvinu

   Jolanta Savvina ir daugavpiliete, šeit dzimusi, mācījusies un strādājusi. Absolvējusi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, atgriezusies savā dzimtajā pilsētā un turpināja studijas Daugavpils Universitātē, iegūstot mākslas un pedagoģijas zinātņu grādu. Viņa ir ne tikai Daugavpils Būvniecības tehnikuma Informācijas un metodiskā centra vadītāja, bet arī DBT skolotāja.

Kā tad aizsākās Jūsu darba gaitas?

Pēc Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolas absolvēšanas atgriezos Daugavpilī un sāku strādāt, tajā laikā vēl Daugavpils rajona kultūras namā kā tekstilmākslas pulciņa vadītāja. Drīz vien saņēmu piedāvājumu strādāt par ražošanas instruktori ražošanas apvienībā “Daiļrade” kur arī mācīju aušanas prasmes citiem. Pēc tam savas darba gaitas turpināju kā r/a “Daiļrade” Daugavpils iecirkņa vadītāja. Daiļrade tolaik bija Latvijā labi pazīstams uzņēmums, kas ražoja latviešu lietišķās mākslas izstrādājumus – sedziņas, galdautus, dekoratīvos spilvenus, segas, adījumus, izstrādājumus no koka, māla, dzintara u.c. Tad, kad sākās krīzes laiki un r/a “Daiļrade” pajuka, man piedāvāja skolotājas darbu Daugavpils Mākslas skolā Saules skola. Paralēli šim darbam studēju Daugavpils Universitātē, iegūstot bakalaura, vēlāk arī maģistra grādu mākslā un pedagoģijā. Tad sekoja darbs arī pašā Universitātē, Mākslas un dizaina katedrā, mācot tekstilmākslu, mākslas vēsturi, kompozīciju, zīmēšanu, un daudzus citus ar mākslu saistītos priekšmetus. Pēdējos gados biju studiju programmas “Datordizains” direktore. Universitātē nostrādāju 18 gadus.

Pastāstiet, kādi ir Informācijas un metodiskā centra vadītājas pienākumi ikdienā!

Mans darbs ir saistīts ar semināru, konferenču, tematisko lekciju organizēšanu, kas dod iespēju paaugstināt skolotāju kvalifikāciju, izglītot audzēkņus, informēt par aktuālāko profesionālajā izglītībā. Metodiskais centrs sniedz atbalstu un palīdzību skolotājiem, piedāvājot labākos risinājumus priekšmeta programmu izstrādē. Ar mani kopā strādā zinoši kolēģi – metodisti, kas izstrādā jaunas programmas, sagatavo tās licenzēšanai un akreditācijai.

Kas Jums skolotājas profesijā patīk vislabāk?

Man patīk, ka savas zināšanas un prasmes varu nodot tālāk kādam citam, dalīties savā pieredzē. Ikdienā ir patīkami satikt savus bijušos studentus, priecāties par viņu sasniegumiem un dzirdēt labus vārdus par sevi kā pedagogu, atcerēties studiju laikā piedzīvotos mirkļus. Ir liels prieks izglītot jauno paaudzi, veidot jaunatnē plašāku redzesloku, tas  sniedz lielu prieku un gandarījumu.

Vai atminaties, kādi priekšmeti Jums pašai savā skolas laikā padevās vislabāk?

Darbmācība (tagad - mājturība), sports, zīmēšana, mūzika – visi radošie priekšmeti! Eksaktie priekšmeti mani saistīja mazāk, taču, ja skolotājs mācēja interesanti un saistoši pasniegt savu priekšmetu, tad patika jebkurš priekšmets! Tolaik apmeklēju arī tekstilmākslas pulciņu, kā arī vizuālās mākslas studiju, kas atradās tepat, ķīmiķu rajonā. Biju aktīva - dziedāju, dejoju, nodarbojos ar sportu.

Kā Jūs atpūšaties?

Man patīk aktīvais atpūtas veids. Vasarā braucu pie jūras, darbojos savā vasarnīcā. Veidoju personālizstādes, pēdējā bija 2015.gadā ar nosaukumu “Valdzinājums” Krāslavas muzejā. Esmu Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre un Mākslas pedagogu apvienības biedre. 

Sagatavoja:
Māra Some
Sabiedrisko attiecību daļa

« atpakaļ