LV
Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
dbt.lv
Sākums \ Aktualitātes \ Ārpusstundu pasākumi

Aleksandra Čaka pēcpusdiena

 

Ceturtdien, 3.novembrī, PIKC DBT Informācijas centrā sirsnīgā gaisotnē noritēja dzejnieka un rakstnieka Aleksandra Čaka 115. gadskārtas atmiņas pēcpusdiena. 

“A.Čaks ir vienīgais īstais pilsētas, labāk sakot, pilsētas nomales dzejnieks jaunajā paaudzē”, tā raksturo  diženo dzejnieku viņa  laikabiedrs Andrejs Upīts. Čaks ir viens no galvenajiem Rīgas simboliem, jo tieši Latvijas galvaspilsētai, savai dzimtajai vietai, viņš ir veltījis lielāko daļu savu slaveno dzejoļu. Viņa dzejas rindas ir pilnas ar mīlestību pret Rīgu, tās ielām, tiltiem, ielas laternām, automobiļiem, kioskiem un pat pilsētas rīta avīzēm. 

Līdztekus urbānajai dzejai, vienlīdz būtiski Čaka daiļrade ir saistīta arī ar mīlestības dzeju, kuras centrā ir sieviete, kā mīlestības iedvesmas avots dzejnieka dzīvē. A. Čaka līdzgaitnieku un draugu atmiņās lasāms, ka viņi bieži redzējuši Čaku dāmu sabiedrībā, kad viņas jūsmojušas par dzeju, devīgi bārstot komplimentus. Viņš mēģinājis šo atzinības burvju loku „lauzt” ar atjautībām un jokiem, bet sirdī juties gandarīts. 

Pēcpusdienas laikā grupu 1-03, 1-15, 2-04, 2-15, 3-01, 3-33, 4-02 audzēkņi skandēja A.Čaka vārsmas, gan dzejā, gan prozā. Latviešu valodas skolotājas A.Ņikitina un N.Nagle  emocionāli stāstīja par dažādiem dzejnieka dzīves notikumiem, bet bibliotekāre J.Sokolova stāstījumu papildināja ar prezentāciju par A.Čaka dzīves gājumu.

  

  

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ